Dnevni boravak jopet forum

Početna stranicaPortalCalendarFAQRegistracijaLogin
Drži svoje lice okrenuto ka suncu i nikad nećeš vidjeti sjenku. Helen Keller
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 59, dana 15/06/17, 02:29 pm.
Latest topics
»  Birtija
Today at 09:27 pm by Mister Mark

» Ono što trenutno slušam je?
Yesterday at 09:53 pm by Erra

» Brojimo unazad neparnim brojevima
Yesterday at 09:49 pm by Erra

» Brojimo od 10000 do 0 po 0,5

» Brojimo po 5 do 10 000

» Brojimo do tisuću
Yesterday at 09:48 pm by Erra

» Brojimo po tri
Yesterday at 09:48 pm by Erra

» Cure protiv dečki
Yesterday at 09:47 pm by Erra

» Citat tjedna
Yesterday at 09:43 pm by Erra

Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Share | 

Slavonia band

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Ana
Administrator
Administrator

Broj postova : 11112
PostajNaslov: Slavonia band   18/01/17, 07:32 pm

“Slavonia band” postoji od 2001. godine, iako njeni članovi već deset godina sviraju skupa, pa su stalno prisutni i dobro poznati na tamburaškoj glazbenoj sceni. Nakon četiri godine zajedničkog sviranja u sastavu „Mladi 6“, Branko, Dražen, Alan i Dario odlučuju se na odlazak, te dolaskom Tome počinje novo poglavlje u njihovoj karijeri. Od osnivanja, pa sve do danas, sastav se može pohvaliti brojnim nastupima diljem Hrvatske i Europe, a iza svih članova je i iskustvo turneje po Kanadi i SAD-u. “Slavonia band” su prisutni na svim festivalima tamburške glazbe, pa tako redovito nastupaju na Požeškom festivalu, te vrlo često na Brodfestu, a bilježe i nastup na festivalu u Pitomači. Posebno zapaženi bili su nastupi u HRT-ovim serijalima “Hit do hita” i “Domovnica”, gdje su surađivali s poznatim i popularnim izvođačima hrvatske tamburaške, ali isto tako i pop-rock scene. 2002. godine snimili su svoj prvi CD “Idu kiše”, u izdanju diskografske kuće „Orfej“. Sastav posebno plijeni pohvale i pobuđuje pozornost na svojim nastupima, o čemu najbolje govori citat: “Slavonia band“…., sastav koji tamburaškoj glazbi daje novu dimenziju;… i dok ih gledate i slušate vaše raspoloženje varira od izvrsnog do ushićenja.”, Večernji list, 2005.
Na autorskim pjesmama i svojim studijskim snimcima izvorište nalaze u standardima tamburaške glazbe, s ugođajem folklora slavonske ravnice, ali se ne ustručavaju ubaciti ponekad i modernije elemente u svoj glazbeni izričaj. U travnju 2007. izašao je, konačno, i dugo najavljivani i očekivani album “Zbogom noći“ u izdanju glazbene kuće „Menart“.

izvor

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Slavonia band   18/01/17, 07:36 pm

na docek nove godine odvela sam kcerku i mamicu si :cvijece: na njihov koncert koji je odrzan u Vinkovcima na trgu,cula sam njihove pjesme i prije i bili su mi super,ali nakon sto sam ih odslusala u zivo i bila prisutna njihovoj energiji savrseni su,vinkovacka publika ne mogu reci da je jako zahtjevna,ali na onako niskoj temperaturi,svoj bezvolji za nekim slavljem oni su itekako ne samo zagrijali nego napravili atmosferu za deset.Svaka im cast.

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Slavonia band   18/01/17, 07:36 pm

---------------
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Slavonia band   18/01/17, 07:38 pm

---------------
[Vrh] Go down
Erra
Pisac
Pisac

Broj postova : 3829
PostajNaslov: Re: Slavonia band   18/01/17, 08:54 pm

[Vrh] Go down
Erra
Pisac
Pisac

Broj postova : 3829
PostajNaslov: Re: Slavonia band   18/01/17, 08:58 pm