Dnevni boravak jopet forum

Početna stranicaPortalCalendarPublicationsFAQRegistracijaLogin
Ako čovjek ne zna prema kojoj luci plovi, nijedan vjetar neće biti povoljan. Seneka
Ukupno je: 2 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 2 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 59, dana 15/06/17, 02:29 pm.
Latest topics
» Gif slikice
08/12/17, 10:16 pm by Erra

» Ono što trenutno slušam je?
08/12/17, 10:12 pm by Erra

» Mostovi
08/12/17, 10:06 pm by Erra

» Dodatni smajlići
08/12/17, 10:03 pm by Erra

» Pogodi tko će postati poslije tebe
08/12/17, 10:01 pm by Erra

» Što Vas najviše opušta?
08/12/17, 09:59 pm by Erra

» Dobro nam dosli :)
08/12/17, 09:58 pm by Erra

» Kako se trenutno osjećaš?
08/12/17, 05:09 pm by Ana

» Topic Istine
08/12/17, 05:09 pm by Ana

Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Share | 

Romansa za cijeli život

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Ana
Administrator
Administrator

Broj postova : 11180
PostajNaslov: Romansa za cijeli život   17/11/14, 11:03 pm

Unatoč uvriježenom mišljenju da romantična ljubav, poput svega lijepog, u vezama brzo nestaje, istraživači dokazuju suprotno!

Romantična ljubav, koja u početku obilježava većinu veza, ne mora nestati ni sa zajedničkim životom niti s brakom. Ne mora se pretvoriti ni u prijateljski tip ljubavi. Naprotiv, cijeli nam život može biti poput romanse, što jamči sretniju i zdraviju vezu.

Mnogi vjeruju da je romantična ljubav isto što i strastvena ljubav, jer je početak većine veza obilježen strašću. No to nije tako, kaže psihologinja Bianca Acevedo s kalifornijskog sveučilišta Santa Barbara koja godinama istražuje upravo ljubavne veze.
Bez opsesivne komponente

Romantična ljubav ima isti intenzitet i uključuje seksualnu privlačnost kao i strastvena ljubav, ali ne sadrži opsesivnu komponentu. Strastvena i opsesivna ljubav izazivaju osjećaj nesigurnosti i tjeskobe. Istina, taj oblik ljubavi pokreće kraće i burne veze, ali nije najbolja osnova za stabilne i dugotrajne.

U studijama koje su Bianca Acevedo i suradnici analizirali bilo je uključeno 6070 osoba, što u kratkotrajnim što u dugotrajnim vezama, a cilj je bio istražiti jesu li romantične veze povezane s više zadovoljstva od ostalih. Da bi to ustanovili, klasificirali su ljubavne veze kao kratkotrajne i dugotrajne, a unutar svake skupine podijelili su ih na romantične, strastvene (romantično-opsesivne) i zasnovane na prijateljstvu.

Rezultati su pokazali da su osobe čije se veze zasnivaju na romantičnom odnosu vrlo zadovoljne svojim životom, neovisno o duljini veze. Parovi čiji se odnosi zasnivaju na prijateljstvu bili su umjereno zadovoljni, opet neovisno o duljini veze. U trećoj skupini, partneri koji su svoje veze ocijenili kao strastvene bili su zadovoljniji u kratkotrajnim vezama nego u dugotrajnim. Ujedno, parovi koji su zadovoljni svojim odnosom iskazali su i veći stupanj sreće i samopouzdanja.
Partner koji je uvijek tu za nas

Osjećaj da je partner uvijek tu, za nas i uz nas, osnažuje svaku vezu i romantične ljubavi počivaju upravo na tom osjećaju. S druge strane, osjećaj nesigurnosti čest u strastvenim vezama povezan je s nižim stupnjem zadovoljstva, a u nekim slučajevima može biti i razlogom stalnih trzavica i sukoba što može voditi u opsesivni tip ljubavi.

Ljubav zasnovana na prijateljstvu, što mnogi parovi doživljavaju kao prirodan tijek svoje veze, nakon ovih se rezultata čini nepotrebnim kompromisom. Uz malo truda i posvećenosti, takve se vrste veza mogu vratiti u romantične vode koje jamče skladan i sretan život.

[You must be registered and logged in to see this link.]

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   17/11/14, 11:05 pm

Citat :
Osjećaj da je partner uvijek tu, za nas i uz nas, osnažuje svaku vezu i romantične ljubavi počivaju upravo na tom osjećaju.

slazem se,a dodala bih da zbog toga i pucaju veze ili se partneri udalje,prije ili kasnije izgubi se interes,zbog toga ovo za cijeli zivot hmm mozda u bajci?

Vjerujete li vi u romansu za cijeli zivot?

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
dita von teese
Administrator
Administrator

Broj postova : 629
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   18/11/14, 01:30 am

Ne vjerujem vise ni u sta..ni da ovo pisem.. :hihih salim se..ja vjerujem..ja sma romanticna dusa ipak :hihih
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   18/11/14, 09:55 am

romanticne duse uvijek nahebu,ne zaboravi moje rijeci :hihih Prije ili poslije sve se rasprsti poput baloncica,lakse je docekati se na noge bez ruzicastih naocala.

---------------
[Vrh] Go down
Rainy
Pisac
Pisac

Broj postova : 1350
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   18/11/14, 07:13 pm

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
Citat :
Osjećaj da je partner uvijek tu, za nas i uz nas, osnažuje svaku vezu i romantične ljubavi počivaju upravo na tom osjećaju.

Vjerujete li vi u romansu za cijeli zivot?

Da, vjerujem u romansu za cijeli život...uvijek sam vjerovala i vjerovat ću dok god postojim... i nije to tek "pogled kroz ružičaste naočale"... jako sam dobro svjesna svega, realna sam i stojim čvrsto na zemlji, s obje noge... ali vjera u to nešto posebno, nešto što te jednom privuče u zagrljaj i ne pušta više, nešto što ti šapuće i tvoj je vjetar, tvoja utjeha i sigurnost... to postoji, ali ne traži se i ne postiže na silu, forsiranjem... to traje, ali se treba njegovati... to je najljepše,kada tišinom priča...
[Vrh] Go down
dita von teese
Administrator
Administrator

Broj postova : 629
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   19/11/14, 11:52 pm

Rainy ti vec pretjerujes.. :hihih :hihih :hihih
[Vrh] Go down
Rainy
Pisac
Pisac

Broj postova : 1350
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 04:11 pm

Rainy ti vec pretjerujes.. :hihih :hihih :hihih

uvijek :helou: :hihih
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 07:57 pm

bemu ti imas duplu dioptriju na ruzicastim naocalama usudila bih se reci ovak dok te nema :hihih

---------------
[Vrh] Go down
negrit
Pisac
Pisac

Broj postova : 4972
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:05 pm

... a može li se i ta dioptrija skidati sa laserom ? :bam: :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:13 pm

i sa i bez :helou:

---------------
[Vrh] Go down
negrit
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:23 pm

Ana, ide li ovaj čupavac istom čiki zubi kao ti? :hihih
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:24 pm

:helou: necu ti reci

---------------
[Vrh] Go down
negrit
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:25 pm

:helou: necu ti reci

ma daaaaaaaaaaaaaaj :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   20/11/14, 08:26 pm

pa necu :bam:

---------------
[Vrh] Go down
Mister Mark
Šef sale
Šef sale

Broj postova : 2230
PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   22/11/14, 01:04 pm

Za sebe nikad nisam mislio da sam ja muškarac za cijeli život
jer čovjek se potroši izliže ostari
i zato ja mislim da je najbolja romantika za jednu noć.... :jeee:

Znam da ćete svi odmah pomisliti na sex za jednu noć, da
Sex za jednu noć može biti bolji od bilo koje druge  ludorije.
Takav sex je eksplozivan i strastven i ureže se u sjećanje kao nezaboravno iskustvo.

Uvijek mislim
da su žene s tobom dotle dok ne pronađu boljeg ljepšeg ili čak bogatijeg, ..
.ako ipak ostanu s tobom cijeli život
to je zato što nisu uspjele pronaći boljeg ljepšeg ili bogatijeg..
Ljubav je samo fraza , danas nema je ni u tragovima.:kiss
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Romansa za cijeli život   

[Vrh] Go down

Romansa za cijeli život
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kako je dolazak blizanaca promijenio vaš život....
» Pedro Almodovar
» Čaša crnog vina dnevno produžuje život za 5 godina
» nemirna beba
» The Truman Show (1998)