Dnevni boravak jopet forum

Početna stranicaPortalCalendarFAQRegistracijaLogin
Drži svoje lice okrenuto ka suncu i nikad nećeš vidjeti sjenku. Helen Keller
Ukupno je: 4 korisnika/ca online; 0 registriranih, 0 skrivenih i 4 gostiju. :: 1 Bot

/

Najviše korisnika/ca istovremeno online bilo je: 59, dana 15/06/17, 02:29 pm.
Latest topics
»  Birtija
Today at 09:27 pm by Mister Mark

» Ono što trenutno slušam je?
Yesterday at 09:53 pm by Erra

» Brojimo unazad neparnim brojevima
Yesterday at 09:49 pm by Erra

» Brojimo od 10000 do 0 po 0,5

» Brojimo po 5 do 10 000

» Brojimo do tisuću
Yesterday at 09:48 pm by Erra

» Brojimo po tri
Yesterday at 09:48 pm by Erra

» Cure protiv dečki
Yesterday at 09:47 pm by Erra

» Citat tjedna
Yesterday at 09:43 pm by Erra

Login
Korisničko ime:
Zaporka:
Loginiraj me automatski: 
:: Zaboravih zaporku
Pretraľnik

Display results as :

Rechercher Advanced Search

Share | 

Ljubav je...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Ana
Administrator
Administrator

Broj postova : 11112
PostajNaslov: Ljubav je...   25/09/14, 06:54 pm

Ljubav može opisivati snažan osjećaj kao zadovoljavanje osnovnih emocionalnih potreba, pruža najintenzivniji osjećaj bliskosti. U govoru obično označava međuljudsku ljubav, no ona može označavati ljubav prema državi, cilju, sportu itd. Međuljudska ljubav je odnos između dvije osobe veći od same naklonosti jedne prema drugoj, te je usko vezana s međuljudskim odnosima (ljubav između članova obitelji, prijatelja…). Neuzvraćena ljubav se odnosi na one osjećaje ljubavi koji nisu uzvraćeni. Isto tako postoje mnogi psihološki poremećaji kao što je erotomanija.

Klasična podjela ljubavi

philia - prijateljska ljubav, ljubav koja drugome želi dobro, ljubav kojom drugome želimo pomoći, temelj je svakog zajedništva
eros - ljubav koja je obilježena čežnjom za onim što se ljubi. To je ljubav usmjerena prema osjetilnome svijetu (vid, dodir, okus…). Eros je i ljubav prema samoj ideji ljepote - rođenje duše u ljepoti i dobroti.
agape - ideal ljubavi, uključuje milosrdnost, zauzimanje i brigu za bližnje. Krajnji smisao te ljubavi je potpuno se posvetiti dobru drugih po cijenu vlastitoga života. Ova vrsta ljubavi nadilazi prijateljsku i erotičnu ljubav.

Dijeli se na:

ljubav prema Bogu - amor Dei
ljubav prema bližnjemu - caritas
Božja ljubav prema ljudima - Deus est caritas

Ljubav je temeljni način uspostave istinski ljudske zajednice. Sv. Augustin je rekao: "Ljubi i čini što hoćeš". Prava ljubav nije samo odnos prema nekoj osobi, nego stav, orijentacija našega karaktera.

izvor

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   25/09/14, 06:55 pm

Gore je stroga definicija ljubavi,a meni osobno najvise se svida ona definicija koju djeca imaju,a to su

Ljubav je…

Kada je moja baka imala artritis i nije si mogla lakirati nokte, moj djed joj ih je lakirao iako je i on imao artritis.

REBECCA – 8 godina

Kada nekom kažeš nešto loše o sebi i bojiš se da te ta osoba ne će voljeti zbog toga što si rekao, a onda te ta osoba iznenadi tako da te zavoli još i više!

SAMANTHA – 7 godina

---------------
Ljudi kažu da vole kišu, ali kad pada otvaraju kišobran. Ljudi kažu da vole sunce, ali kad sija bježe u hlad. Ljudi kažu da im treba vjetar, ali kad puše zatvore prozor. Zato kad kažu da me vole ja se samo nasmijem! :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   25/09/14, 06:56 pm

Kada ti tvoj pas liže lice iako si ga ostavio samoga cijeli dan!

MARY ANN – 4 godine

---------------
[Vrh] Go down
Mister Mark
Šef sale
Šef sale

Broj postova : 2182
PostajNaslov: Re: Ljubav je...   22/11/14, 02:50 pm

ljubaf je
kad voliš za oboje

Za tebe
ja dajem sve
za tebe se molim
ja patim za oboje
toliko te volim

:kiss
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/12/14, 03:51 pm

...bezbroj malenih sitnica koji griju srce,tisina u kojoj se uziva bez napetosti,razgovor za koji se ne pitas a joj kad ce zavrsiti,gledanje televizije,slucajni dodir ruke koji izmami osmijeh,pogled koji i kad se ljutis govori sve je u redu,rijesit cemo,vjera,podrzavanje,prisutnost u zivotu one druge osobe,ona je uzivanje jedno u drugome,
..ljubav nije samo ono jedno volim te,znas to!nit je ono jedno pa slusam te,niti ono pa tu sam,ljubav je ono sto se ne izgovori rijecima vec pogledom,osmijehom koji govore bas te rijeci,tako ih osjetis i jedino takva moze biti ljubav....

---------------
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/02/15, 11:19 am

sklop neporazuma gdje srce pobijedi, a duša se razbudi... :)
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   10/04/15, 11:13 am

Ljubav je vrlo zbunjujuća stvar, ona je slojevita, promjenjiva i komplicirana. Hudson smatra kako je jedan od najvećih problema današnjice to što su ljudi zaboravili kako voljeti - nismo spremni na žrtvu, postali smo proračunati, mjerimo koliko je netko drugi napravio za nas tako da mi slučajno ne bi učinili više od njega, držimo ljubavne rezerve za slučaj da ne ostanemo sami, pretvaramo se da smo netko drugi i ugađamo partneru u svemu samo da nas ne odbaci, guramo probleme pod tepih...

Ljubav je vještina koja se uči i nije sramota priznati da ne znamo voljeti. Sramota je reći da sve znamo i ne truditi se, a za nedostatak ljubav okrivljavati sudbinu, kaže Hudson.

---------------
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   06/05/15, 09:19 pm

---------------
[Vrh] Go down
Gricgric
Pisac
Pisac

Broj postova : 2898
PostajNaslov: Re: Ljubav je...   30/06/15, 08:37 pm

Ljubav je predivan neopisiv osjecaj...
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/12/15, 07:53 pm

"Ljubav je kapljica nebeske rose koju nebesa kanuše u kaljužu života da mu zaslade gorkost."
Aleksandar Sergejevič Puškin

---------------
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/12/15, 07:54 pm

"Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće."
Miroslav Mika Antić

---------------
[Vrh] Go down
negrit
Pisac
Pisac

Broj postova : 4972
PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/12/15, 08:55 pm

ljubav je kad šutimo s tisuću riječi
[Vrh] Go down
Yocker
Pisac
Pisac

Broj postova : 653
PostajNaslov: Re: Ljubav je...   01/12/15, 09:13 pm

[Vrh] Go down
Gricgric
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   02/12/15, 05:33 pm

[Vrh] Go down
Yocker
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   02/12/15, 09:49 pm

[Vrh] Go down
Gricgric
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   03/12/15, 07:18 am

Ljubav je neopisiva...
[Vrh] Go down
Yocker
Pisac
Pisac

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   03/12/15, 09:48 am

[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   02/01/16, 02:39 pm

---------------
[Vrh] Go down
Ana
Administrator
Administrator

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   07/06/16, 08:00 pm

Ljubav je i kada ne znaš gde sve to vodi, samo znaš da sa nekim hoćeš i dalje da ideš istim putem.

---------------
[Vrh] Go down
Erra
Pisac
Pisac

Broj postova : 3829
PostajNaslov: Re: Ljubav je...   08/06/17, 08:17 pm

“Istinski volimo samo one koje volimo čak i u njihovoj nemoći i njihovoj bijedi. Čuvati, opraštati, tješiti, to je sva umjetnost ljubavi.” Anatole France
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Ljubav je...   

[Vrh] Go down

Ljubav je...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ljubav je na selu...
» Quadovi; motori na 4 kotača
» Alkoholizam u braku
» Odavde do vječnosti (Manana es para siempre)
» Gothic